ISINMA SORUNLARI & TOZ TEMİZLİĞİ

Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa, oyun oynarken yeterli performansı alamıyorsanız veya çalışmaya çalışırken çok fazla gürültü yapıyorsa, bunun sebebi toz ve terman macunun kuruması olabilir. İşlemci, ekran kartı, kasa ve güç kaynağı fanları ortamdaki tozu bilgisayarın içine çeker. Zamanla bu toz arttıkça, bilgisayarınızdaki parçaları kaplar ve fanların ve soğutma sistemlerinin sıcak havayı tahliye etmesine engel olur.

Bilgisayarın içindeki tozlanma ve termal macun durumu kontrol edilmezse, aşırı ısınmaya neden olarak bilgisayarınızın bozulmasına sebep olabilir. Ne kadar temiz bir ortamda kullanırsanız kullanın bilgisayarınızın içinde toz toplanacak ve havalandırma kanallarını kapatacak, fanların çalışmasını engelleyecektir. Bunun çözümü bilgisayarınızı rutin olarak temizlemek ve termal macunu yenilemektir.

Bilgisayarı kullandığınız ortama bağlı olarak bilgisayarınızın tozlanma seviyesi de değiştiği için temizleme zamanında bir standart yoktur. Çevredeki inşaatlar, ev veya ofisinizin cadde üzerinde olması veya evcil havyan beslemeniz bilgisayarınızın temizlik ihtiyacını arttırır.

Daha detaylı bilgi almak ve bilgisayarınızın temizliği için bizi arayın.